Skocz do zawartości


NjuK

Kozaczek ciekawostki, takie sztos

Rekomendowane odpowiedzi

Moderator

Witam na porannym wydaniu, do kawki B)

 

#1

 

Dziwidło olbrzymie to największy kwiat świata. Kwiatostan osiąga wysokość 3 metrów, natomiast liście mogą dochodzić do 6 metrów. Kwitnąca roślina wydziela silny i dość nieprzyjemny zapach.

ZdjÄcie użytkownika PiguÅka Åwiata - Codzienna Dawka Wiedzy.

 

#2

 

Ptaki słyszą, jak nadciąga tornado - i zawczasu się ewakuują, a kiedy wiatr ucichnie, wracają do gniazd. Potwierdziły to badania amerykańskich lasówek, które przed tornadem ostrzegają infradźwięki. Wyniki ich badań przedstawia "Current Biology".

Migracja to dość częste zachowanie zwierząt. Pozwala opanować różne siedliska w tych porach roku, w których sprzyja pogoda, unikając miesięcy zbyt zimnych lub zbyt gorących. Do najlepiej kojarzonych zwierząt migrujących należą ptaki.

 

32544050_2110134562557022_5980937127288897536_n.jpg?_nc_cat=0&oh=26adeb2269bc825885104843849d2329&oe=5B8E781C

 

#3

 

Na zdjęciu wulkan Sakurajima w południowej Japonii podczas erupcji w styczniu 2013 roku.

 

ZdjÄcie użytkownika PiguÅka Åwiata - Codzienna Dawka Wiedzy.

 

#4

 

Jarosław Sokołowski ps. "Masa" będący najsłynniejszym świadkiem koronnym w naszym kraju, zatrzymany został przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Śledztwo w jego sprawie dotyczy między innymi wyłudzania kredytów i pożyczek, łapówki oraz powoływanie się na wpływy w celu osiągnięcia własnych profitów.

 

ZdjÄcie użytkownika PiguÅka Åwiata - Codzienna Dawka Wiedzy.

 

#5

 

La Rinconada (Peru) to najwyżej położone miasto na świecie. Zamieszkuje je ponad 30 tysięcy osób na wysokości 5100 m n.p.m. Słynie z wydobycia złota.

 

ZdjÄcie użytkownika PiguÅka Åwiata - Codzienna Dawka Wiedzy.

 

#6

 

 

Już dziś w Krakowie rozpoczyna się XV Noc Muzeów, czyli dzień wcześniej niż w innych miastach. Do zwiedzenia będzie udostępnionych około 50 miejsc.

Wstęp jest bezpłatny, jednak należy wziąć pod uwagę, że do niektórych miejsc obowiązują rezerwacje. W tym roku Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem "Muzea w niepodległej Rzeczypospolitej".

 

ZdjÄcie użytkownika PiguÅka Åwiata - Codzienna Dawka Wiedzy.

 

#7

 

Olympique Marsylia – Atletico Madryt 0:3. Los Colchoneros sięgnęli po trzecią Ligę Europy w swojej historii, Olympique nie został pierwszym w historii francuskim klubem, który zdobyłby Puchar UEFA lub Ligę Europy. Bohaterem zespołu ze stolicy Hiszpanii Antoine Griezmann, który zdobył obie bramki na szczególnym dla siebie stadionie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania atletico madryt

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×