Skocz do zawartości

kRz

Budowa nowej mapy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, planuję zrobić nową mapę i szukam pomysłów i tipów. Jeśli macie właśnie jakieś pomysły na kryjówki - ich kształt, ilość, rodzaje wejść, teleporty czy cokolwiek to dajcie znać. Tak samo jakiś rozkład pomieszczeń czy sama tematyka/wystrój. Dobrze by było jakbyście wrzucali jakieś grafiki jak to widzicie bo w tedy łatwiej się zorientować o co wam chodzi.

Dobrze by było jakby wypowiadali się ludzie obeznani z różnymi mapami bo wiedzą co jest fajne a co nie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Np. Może coś w klimatach cs_assult (hangar) lub de_lake (domek) by mapa nie była ogromna.

Obie twoje mapy które są na serwerze podobają się społeczności lecz mają ogromną wadę jaką jest bezpośredni widok z kamp na respa: zm_lawoffice jest na prawdę świetną mapą ale często dzbany kampią się po obydwu stronach respa i po prostu zombie jest między młotem w kowadłem zaś na zm_cave to gdy jest więcej graczy to wygląda jak strzelanie do kaczek.

Proponuję brak teleportów lub by były łopatologiczne, gdyż często bywa że gdzieś zombie liże szybę jak wściekły pies. 

Oświetlenie mapy a raczej praktyczny jego brak. Mamy na serwerze za mało ciemnych map, a co nadaje bardziej klimat apokalipsie zombie jak czerń i słabe oświetlenie/jego brak.

Podziemna kampa jakiś kanał czy coś w ten deseń.

Z jedno iglo

Jedna/dwie kampy z parkourem

Może jeden labirynt na kucaka ale taki który nie jest przezroczysty i nie skanuje. 

By do każdej kampy było jedno wejście.

Kampy nie mogą być za długie np. Na zm_white went w piwnicy to idzie dostać białej gorączki jako zombie gdy ktoś ma goldena. Ewentualnie dwa wejścia akurat przy tym wencie. (Coś pokroju wenta w domku na suficie na zm_ojciec) 

Jedna czy dwie proste kampy ale z automatami byłyby ciekawe (byle nie było twk że kampa na spad czy zakręt bo wtedy kaplica bo zombie sobie nie poradzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ MELON

A co ty i reszta myślicie o takich jednoosobowych kryjówkach w których ta bela się przesuwa? Gracz by musiał się skupić na odpieraniu ataków jak belka jest odsunięta i zombie może wejść a jak jest zasłonięta to nie da rady. I powiedzmy przesuwalaby się non stop w wolnym tempie co 10sekund na przykład.

LUYnrwQ.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można też dodać zniszczalne otoczenie. Czyli jak zombie nie może się przebić przez obronę ludzi to może zniszczyć im kryjówkę ale musi na to się zebrać do kupy i poświęcić czas na zniszczenie jej. Np. jak na załączonym obrazku ten zielony obszar do zniszczenia na który powiedzmy trzeba zadać mu 5k dmg z noży.

eyqwBHh.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ kRz obie kampy wyglądają super .A ja bym chciał zaproponować swoją, wygląda jak wygląda ale robiłem ją na szybko i na profesjonalnym do takich rzeczy programie czyli "paint"

Mam nadzieję że z moich bazgrołów będziesz wiedział o co mi chodzi.A ma to być taki labirynt 1 osobowy tylko taki żeby od 2 stron dało się zarazić jako zombie gdy człowiek stanie za blisko którejś strony.

4frags kampa zm.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapka nabiera kształtu. W zasadzie układ ścian i pięter jest już zrobiony. Teraz muszę zrobić te kryjówki wszystkie ale to kupa roboty i dzisiaj już sobie odpuszczę i odpocznę. Mam już dobrane tekstury więc tylko je potem naniosę.

2GzYmA1.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, MELON napisał:

@ kRz gdy zaczął grać na naszym ZM "nie będę tworzyć teraz nowych map, może kiedyś..."

@ kRz tydzień później "Mapka nabiera kształtu"

hahaha bo generalnie xbox jest w naprawie a ze inteligentni ludzie sie nie nudza to zabralem sie za mape ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta