Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

VIP

Witam!

Daje sobie rękę uciąć, że nie każdy posiada całkiem dobry mikrofon, który może nosić przy sobie i używać teoretycznie w każdym środowisku komputerowym a praktycznie każdy chciałby posiadać taki mikrofon.

W tym poradniku pokażę wam jak stworzyć własny, przenośny i co najważniejsze działający mikrofon z telefonu/tabletu.

Niebieska linia dekoracyjna PNG Przezroczyste obrazy 16 - 700 X 223Niebieska linia dekoracyjna PNG Przezroczyste obrazy 16 - 700 X 223

Aby to zrobić potrzebujemy w miarę sprawny technicznie telefon z działającym mikrofonem, który może połączyć się z naszym komputerem na wybrane trzy sposoby; 'WiFi'  'USB'  'Bluetooth'. Pamiętaj, że twój komputer również musi posiadać jedną z tych funkcji. Ostatnią rzeczą to zainstalowanie pewnego oprogramowania na naszych dwóch urządzeniach.

1. Instalacja oprogramowania na naszym telefonie:

Pierwszym krokiem jest posiadanie aplikacji 'Sklep Play' na telefonie, w której wyszukujemy aplikacji o nazwie 'WO Mic' i instalujemy ją:

Screenshot_20190115-181616.thumb.png.0fab51dbb4e19b1e64b07fc88e65ff33.png

2. Instalacja oprogramowania na naszym komputerze:

Jeśli chodzi o instalację oprogramowania na naszym komputerze wygląda to tak, że musimy zainstalować 'WO Mic' oraz sterownik który będzie przetwarzał otrzymany dźwięk w wejście mikrofonu.

๑ Możemy pobrać to wszystko ze strony twórców aplikacji - WO Mic WWW. « Kliknij, aby wejść na ich stronę.

Na stronie należy pobrać 'Client on PC' oraz 'Driver on PC':

Przechwytywanie.PNG.526572e9bb3efc2447f23d112c69e78c.PNG

๑ Po pobraniu należy uruchomić oba instalatory i poczekać na zainstalowanie się ich.

3. Ustawienie aplikacji Wo Mic w telefonie:

๑ Uruchamiamy aplikację w telefonie, a następnie wchodzimy w ustawienia, które znajdują się w prawym górnym rogu:

alalalalala.thumb.png.53da36526dbbc9528d136324ec78d61e.png

๑ Wybieramy funkcję 'Transport' A następnie wybieramy rodzaj połączenia z naszym komputerem.

๑ Dostępne mamy trzy opcje połączenia: 'Bluetooth' 'WiFi' 'USB'.

๑ Według mnie najlepszym i najszybszym połączeniem jest połączenie przez WiFi - Telefon musi być połączony przez WiFi z tą samą siecią co komputer.

3. Połączenie aplikacji przez WiFi:

๑ Aby nasze aplikacje się połączyły uruchamiamy aplikację mobilną i wybieramy sposób połączenia 'WiFi'. a następnie klikamy na ikonę startu.

๑ Po wciśnięciu wyskakuje nam komunikat o połączeniu aplikacji PC na konkretny adres ip:

55555.thumb.png.e3b78ac12d2193690cdd38ad653fbfa9.png

๑ Po włączeniu aplikacji WO Mic na PC wchodzimy w 'Connection'. Następnie 'Connect...' wybieramy opcję Wi-Fi a w polu obok wpisujemy takie same ip, które jest pokazane w aplikacji mobilnej:

gdfgdfsgdfgd.PNG.a3caba4c6f386dc50c97480a45174303.PNG

๑ Po wciśnięciu 'OK' i wykonaniu wszystkich poprzednich kroków aplikacja PC powinna połączyć się z aplikacją mobilną i nasz nowy mikrofon powinien działać!

6456546464546564.PNG.4cea0ac82bc2cab947e73263af249236.PNG

4. Sprawdzenie aktywności mikrofonu na komputerze:

๑ Na koniec należy sprawdzić stan naszego nowego mikrofonu więc na pasku zadań odnajdujemy ikonę głośników i klikamy prawym przyciskiem myszki, a następnie klikamy 'Urządzenia do nagrywania':

920611247_imageproxy(1).png.fe6d8e30739b81628abb72a833e680da.png

๑ Po wciśnięciu zobaczymy listę wszystkich naszych urządzeń nagrywania, odnajdujemy nasz mikrofon pod nazwą 'WO Mic Device':

7567567.png.ffead70cf5409bb92d3b85cdd0d54d69.png

Jeżeli chciałbyś nasłuchiwać swojego mikrofonu tzn. słyszeć go w swoich słuchawkach należy kliknąć niego prawym przyciskiem myszy, wybrać 'Właściwości'. Następnie zakładkę 'Nasłuchiwanie'. A w niej 'Nasłuchuj tego urządzenia'. Od tamtej pory słyszysz swój mikrofon w urządzeniu audio.

Ważne informacje - Zapamiętaj!

๑ Jeżeli używasz głośników, a nie słuchawek po włączeniu mikrofonu następuje bardzo niekomfortowy dźwięk z głośników przez twój mikrofon więc lepiej używać słuchawek podczas korzystania z aplikacji. - Przynajmniej ja tak miałem.

๑ Abyś mógł połączyć aplikację mobilną z komputerem poprzez 'Bluetooth. musisz posiadać na swoim komputerze funkcję bluetooth.

๑ Przed włączeniem aplikacji mobilnej na naszym komputerze musi być włączona aplikacja WO Mic.

๑ Podczas nieoczekiwanych odłączeniach aplikacji od siebie dobrym sposobem jest włączenie funkcji 'Auto Reconnect w aplikacji PC.

Niebieska linia dekoracyjna PNG Przezroczyste obrazy 16 - 700 X 223

@ Dominikxpetek Dzięki. A myślałem, że nikomu nie pomogę :')

@ P1otreX A pokaż komu chcesz najlepiej udostępnij link poradnika do znajomych każdemu się przyda :rageman:

@ szarnyk Nie ma za co myślę, że pomogłem <3

@ kuffendoffenbajch Dzięki i dodam, że nie licząc czytania tego poradnika to w dosłownie 3 minuty masz gotowy mikrofon z telefonu :rageman: jednakże chciałem wyjaśnić to w poradnika w sposób łatwy i dostępny dla tzw. 3-trzy latka :')

Edytowane przez HaX1oR
odpowiedz dla komentującego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.