Jump to content

m3fix

FFA OFF/SURF ON =====> czytaj

Recommended Posts

Z dniem 28.05.2019 serwera FFA zostaje wyłączony!

Nastąpi zmiana serwera z FFA na SURF bez RPG :)

W pomocy tworzeniu serwera będzie @ DYGIDONGO Multi Arena oraz Surfer z TOP Polski :P

Jedynie czego oczekuję to mapy jakie mają być dodane,

co ma zawierać VIP oraz SVIP Generator HERE https://pluginysm.pl/generator/ 

Wygenerowany VIP i SVIP dodajcie jako załącznik na forum bądź zippyshare.

Słyszałem, że serwer nie wypalił, ale teraz zauważyłem na wielu sieciach surfy, gdzie mają po pełne sloty z graczami.

Na pewno będzie dodany Tier I odpowiadający graczom już z doświadczeniem w surfowaniu, oraz Tier II dla początkujących graczy.

Co ma mieć VIP, a czego gracz nie? Jakie noże mogą mieć VIPY, SVIPY jakie skiny, rękawiczki, modele?

Poproszę o normalne komentarze oraz graczy, którzy znają się na rzeczy, bądź mieli do czynienia z surfem.

Ile map ma mieć serwer? Jakie bonus mapy? 

Jakie rangi, by gracze wraz z przejściem awansowali na wyższą?

Co dodać, a czego nie?

Czy chcecie by VIP/SViP mógł banować/kickować gracza za wyzywanie, obrażanie/trolowanie?

Czy VIP/SVIP ma mieć możliwość przedłużania mapy poprzez jego głosowanie?

Czy podczas mapy, admin/opiekun/vip/svip chcecie, by zmieniał muzykę podczas mapy? Jakiej kategorii piosenki miałyby być?

Czy chcecie serwer only dla Polskich graczy, czy może międzynarodowe tagi przed nickiem?

np [FR] Francja

[NL} Holandia 

ITD

Wszystkie te pomysły zamieszczajcie tu.

@ aBethew mój Internet zanim to wrzuci to minie lata 😂😂, chłopie, widzę że znasz się na rzeczy, ja osobiście Ci powiem, że nie miałem nic do czynienia z surfem. Tu widzę, że masz do tego głowę, od razu nastawiam Ci pytanie nie chcesz mi pomóc? 

Robię serwer tylko i wyłącznie dla Sieci CS4F, by mogli sobie czasem odreagować, Miałeś kontakt z pluginami? Masz pojęcie o tym? Napisz pw do mnie czy miałbyś chęć podjąć się pomocy w tworzeniu serwera. Jednego już opiekuna mam jest to @ Kimi Raikkonen świetny surfer i gość ma głowę do tego. Jest tylko jeden problem ja od piątku do poniedziałku będę nie dostępny . Masz czas, by może dziś @ aBethew pogadać o współpracy?

@ aBethew nigdzie w dziale twoim JB nie ma kontaktu steam, przejrzyj ten temat   

Znajdź XM3FIX i dodaj mnie na steam ;)

Według mnie lepiej jak będzie kilka map, ponieważ 1 może się znudzić proponuje takie mapy jak :

-surf_utopia

-surf_ski_2

-surf_mesa

-surf_greatriver_2015.

Myśle że na start 4 mapy będą okey.

Może coś typu begginer itp często spotykane na serwerach typu bhop.

Czy chcecie by VIP/SViP mógł banować/kickować gracza za wyzywanie, obrażanie/trolowanie?

Lepiej dodać głosowania typu !voteban i !votekick niż taką opcje.

Lepiej niech na początku mapy wyskakuje głosowanie o czas trwania mapy.

Czy podczas mapy, admin/opiekun/vip/svip chcecie, by zmieniał muzykę podczas mapy? Jakiej kategorii piosenki miałyby być?

Muzyka lepiej jak będzie po końcu rundy a piosenki każdej kategorii.

Czy chcecie serwer only dla Polskich graczy, czy może międzynarodowe tagi przed nickiem?

np [FR] Francja

[NL} Holandia 

Świetny pomysł z takimi tagami rzadko coś takiego jest na serwerach a byłby to fajny pomysł.

Dałem vipa i svipa nie wiem czy dobrze to pobrałem.

Jeśli źle to sorry i napisz na pw @ Hasoyro to wyślę inaczej.

VIP i SVIP.rar

@ YOWEE masz racje jakos mega nie grałem i nie zrozum mnie źle ale wydaje mi się że w csgo by to mega długo się nie utrzymało.

@ DYGIDONGO Multi Arenaw sumie racja może tak być ;P

@ CRODIII Only Mirage Czas początkowy mapy może byc np 20 minut i gdy bedzie końcówka mapy gracz z vipem mógłby dać glosowanie na przedłużenie mapy

Można rownież dodac mapy

- surf_greenday

- surf_beginner

@ YOWEE jedna mapa na początek serwera może być za mało, ponieważ dany gracz zrobi jakiś tam czas i nie bedzie mógł go zbić to nie bedzie mu sie chciało grać na tym serwerze. 

@ Kimi Raikkonen bardzo dobra robota 

Na początek dałbym 10 łatwych map i z czasem różne mapy byłyby dodawanie 

To po kolei:

22 hours ago, Hasoyro said:

Jedynie czego oczekuję to mapy jakie mają być dodane,

co ma zawierać VIP oraz SVIP Generator HERE https://pluginysm.pl/generator/ 

Wygenerowany VIP i SVIP dodajcie jako załącznik na forum bądź zippyshare.

Cały mój folder z mapami mogę CI przesłać a waży on około 5 gb z samych mapach o przedrostku surf_. Vip co ma zawierać? Jak najmniej. Jeśli mają być specjalne rzeczy dla VIP'ów zrobiłbym je wyłącznie kosmetyczne lecz z głową. Każdy kto choć raz wszedł na serwer surf mógł poczuć jak irytującym jest widok latających punkcików przed sobą dlatego na większości takowych serwerów !hide jest wymuszany przez serwer, traile w takim momencie to tragiczny pomysł, podobnie jak absurdalnie duże skiny typu c'thulu. Sam nie jestem ogromnym fanem posiadania pluginów na serwerze umożliwiających zmianę skórek do różnego typu broni bo to źle wypada na arenie globalnej, gdzie tylko zaangażowani gracze mają skiny (choćby na wielu serwerach KZ czy też BH tak jest) i się takie osoby globalnie szanuje. Pay to win? Może. Z pewnością ma to swój klimat i urok.

Na pewno będzie dodany Tier I odpowiadający graczom już z doświadczeniem w surfowaniu, oraz Tier II dla początkujących graczy.

Co ma mieć VIP, a czego gracz nie? Jakie noże mogą mieć VIPY, SVIPY jakie skiny, rękawiczki, modele?

Poproszę o normalne komentarze oraz graczy, którzy znają się na rzeczy, bądź mieli do czynienia z surfem.

Tiery powinny być odwrotnie. Gracz początkujący z brakiem doświadczenia nie domyśli się sam, że im wyższy tier to jest łatwiejszy - przeczy to prostej intuicji. Polecałbym zrobić 3 tiery:

TIER I - Początkujący gracz nie powinien mieć problemu z przejściem mapy, jeżeli wie jak się strafe'uje i surf'uje

TIER II - Gracz, który ma dobre wyczucie w grze oraz płynne ruchy nie ma większych problemów z przejściem takiej mapy

TIER III - O boziu, lepiej nie wybierać bo fani "TIER I" dadzą "RTV PLZ", ergo trudna mapa, która wymaga wysokich umiejętności

Ponownie jest to system zaciągnięty z innych serwerów i działa on dobrze.

Trzeba też oczywiście wtedy pamiętać o samym głosowaniu. Gracze najczęściej wbijają na serwer by się odprężyć jak i się odstresować. Klikanie przycisku 4 lub 1 jest już tak powszechne, że aż nikt nie czyta o "inteligentnym wyborze map". Gracz ma w dupie gdzie zagra ważne, że zagra! Dla osób profesjonalnych lub tych, którzy lubią wyzwania będzie to jedna wielka kula u nogi bo nigdy nikt nie zagra na trudniejszej mapie (tier III) tylko kliknie jak zombie tą jedynkę lub czwórkę. Decyzja należy do Ciebie.

Jeśli chodzi o perki VIP to wypisane są punkt wyżej.

Ile map ma mieć serwer? Jakie bonus mapy? 

Co dodać, a czego nie?

Im więcej map na serwerze tym lepiej on wygląda i się mniej nudzi. Serwer nie powinien stać wyłącznie na mapach łatwych (surf_mesa) ale także na cięższych, które mogą już od takiego gracza wymagać faktycznego postarania się. Żaden z obu tych typów nie powinien być lekceważony. Gracz nowy będzie chcieć łatwej, szybkiej mapy a "profesjonalista" czegoś cięższego. Jak zlekceważysz jedną z tych grup serwer ma dużą szansę na upadek.

Plugin z rangami to doskonały pomysł lecz wyłącznie z punktami. Za przejście mapy, zależnie od tieru oraz miejsca, na które się trafi byłyby przydzielane punkty. Progi powinny wyglądać jak funkcja f(x) = x² aby początkowo było łatwo wbić niższe rangi (newbie, casual) a później by było ciężej zdobyć rangi "stałych wyjadaczy" (expert, semipro, pro)

Pytanie "jakie bonusy" jest bynajmniej nieodpowiednie. Na wielu mapach są bonusy i są one doskonałym sposobem dla osoby, która przeszła mapę i nie chce szlifować czasu na zdobycie łatwych punktów. Jeśli plugin z czasem będzie Ci działać z bonusami to zachęcam do dodania tej funkcji.

Co dodać? Hmm... To może być cięższe pytanie niż się wydaje. Wszystko zależy od tego, w która stronę chcesz iść z serwerem. Jeśli się zdecydujesz to chętnie podrzucę parę pomysłów :)

np [FR] Francja

[NL} Holandia 

ITD

Danie rangom płatnym dostępu do komend to irracjonalny pomysł. Gracz, który ma z kimś spinę kupi vipa i go zbanuje co będzie problemem dla Ciebie w SB oraz będzie wyglądać do dupy na serwerze... Lepszym pomysłem już jest zrobienie ukrytego admina, naprawdę...

Przedłużanie wyłącznie podczas głosowań na zmianę map.

Muzyka z pluginu na !radio lub jeśli admin pozwoli na coś spokojnego. Sam siedzę często z muzyką na serwerze i jest prawie zawsze cisza i się ludzie nie wyzywają. Muzyka na koniec mapy tak jak proponował @ CRODIII Only Mirage jest słaba z jednego względu - za ch... nie dostosujesz tego, żeby każdy się cieszył z tego. Na prawie żadnym serwerze nie ma dobrych rs'ów bo to po prostu nie jest wykonalne. Osobiście sam nienawidzę rapu oraz polskich piosenek przez co na prawie każdym serwerze po prostu szlag mnie trafia a zrobienie rs'a z lo-fi nie ma sensu także bo to sama nutka.

Definitywnie serwer międzynarodowy i nie ograniczałbym się wyłącznie do samych tagów. Gracz wchodzący zza granicy 1 raz powinien mieć opcję zmiany języka menu oraz wszystkich bardziej istotnych rzeczy. Taki serwer ma większą szansę na powodzenie w Polsce jak i na świecie. Jeśli wybrałbyś tą opcje polecałbym do podań na admina dać "znajomość, komunikatywność oraz chęć posługiwania się językiem angielskim" (przy okazji wykluczy to 13-latków ¯\_(ツ)_/¯).

Z takimi pytaniami zapraszam na Steama do sekcji prywatnych wiadomości. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

@ HasoyroHasoyro

/id/bethew @ Hasoyro

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...