Sign in to follow this  
CastieL

Trzeba coś zmienić, bo będzie gorzej.

Recommended Posts

Siema, na wstępie chcę powiedzieć, że jak nie chce Ci się czytać to wypierdalaj, a jeśli lubisz poczytać to zajebiście się składa, bo temat jest dosyć ważny. Przychodzę dzisiaj z dosyć ważnym tematem, znany jestem z tego, iż bardzo często robię sobie żarty ze wszystkiego, aczkolwiek dzisiaj podchodzę do tematu na poważnie, bo po prostu trzeba. 

Obejrzałem sobie pewien film na YouTube'ie i przychodzę z nim do Was, mówię mianowicie o tym filmiku: 

Film opowiada o tym jak bardzo świat się zmienił na przestrzeni lat przez zaśmiecanie różnych oceanów etc. 

Szczerze mówiąc widok jest tragiczny, w filmie jest powiedziane również, iż wszystkie rafy koralowe wyblakną (zginą) w ciągu najbliższych 30 lat. Są dwa płuca dzięki, któremu możemy oddychać, pierwszy to rafy koralowe, a drugi zaś to lasy. Wyobraź sobie co się stanie, jeśli te rafy umrą, może być naprawdę tragicznie, gorzej niż nawet sobie wyobrażasz. Tlen na pewno będzie gorszy tu nie ma wątpliwości, a będą jeszcze inne skutki, ponieważ umrą niektóre ryby i inne nie będą miały się czym żywic, bo ryby które zjadały zmarły, będzie to jedno wielkie pojebane domino. Globalne ocieplenie ma aż być na poziomie nawet do 6 stopni Celsjusza. Pomyśl sobie, że nie możesz wyjść z chaty nie wiem np. na miasto na laski, bo jest ponad 42 stopnie i zwyczajnie w świecie się kurwa gotujesz. 

Jak można zaradzić? Prawda jest taka, że my ludzie (chodzi mi tacy nieznani) możemy niewiele, aczkolwiek w dużej liczbie osób będzie to już coś stanowić. Mówię mianowicie o segregacji śmieci, może się wydawać głupie, bo jakaś tam segregacja śmieci, ale nie istnieje ona bez przyczyny. Ona jest sposobem, aby właśnie takie osoby jak my czyli takie, które nie mają jakiejś tam rzeszy fanów, na których możemy wpłynąć, mogli w jakiś sposób pomóc. 

Szczerze koło chuja mi lata czy po przeczytaniu pociśniesz se beke etc., ale zobaczymy co będzie później :). Fajnie będzie, gdy gorąc wskoczy na tak wielki poziom, że nie powinieneś wychodzić z chaty przykładowo do roboty, a Twój pracodawca ma to w dupie i sobie leży przy wiatraczku, a Ty musisz zapierdalać przy gorącu, bo musisz za coś żyć, co nie? 

I nie myśl sobie w sposób, że przecież ja sam nic nie zmienię, inni nie zaczną to ja też nie zacznę, bo sam przecież nie dam rady. Właśnie takim myśleniem tak się to zaczęło. Zaczniesz Ty to inny podpatrzy, potem inny podpatrzy od tego co zauważył to u Ciebie i sam zacznie to robić, jednym słowem będzie to coś w rodzaju domina tak jak wspomniałem wyżej. 

Nie chce Ci się nic robić? - okej, ale potem nie rycz za te np. 40 lat, że tlen jest chujowy oraz, iż jest w chuj gorąco. 

(Jeśli niewłaściwy dział to z góry sorry, ale nie wiedziałem gdzie mogę coś takiego umieścić. Także jeśli dział jest zły to proszę o przeniesienie tematu do właściwego.) 

Pozdro dla tych co przeczytali, a jeszcze większe pozdro dla tych co zaczną coś robić w tym kierunku, aby pomóc. 

Ci, którzy są zainteresowani mogą sobie poczytać więcej o tym na necie, tam wszystko będzie. 

Z fartem. 

Jestem w trakcie oglądania materiału, ale myślę, że jestem w stanie wyciągnąć wnioski już teraz.
Nie docenimy tego co mamy póki tego nie stracimy.
Będąc szczery, sam nie przykładam dużej uwagi do dbania o środowisko z czystego lenistwa albo głupoty.
Potrafiłem wyrzucać butelki do wody, wypluwać gumy na trawę czy nie podnieść śmiecia leżącego tuż koło śmietnika.
Wydaje się, że to tak na prawdę nic i nie ma się czym przejmować, ale wystarczy zebrać setki tysięcy tych kilku niewinnych przewinień i zaczyna robić się nieciekawie.
Problem jest i to ogromny, a globalne ocieplenie to fakt.
Niektórzy ludzie to po prostu zwierzęta, potrafią dokładać ogromną cegiełkę do obumierania życia w oceanach i robią na tym po prostu gruby hajs.
Gdzie się podziało człowieczeństwo? Każdy z nas ma swoje za uszami jeśli chodzi o dbanie o środowisko, ale ludzie przedstawieni chociażby na początku filmu, bądź ci których nie widać, bo siedzą sobie wygodnie za biurkiem i obserwują swoje zera na koncie uzyskane przez po prostu zwykły mord są poniżej wszelkiej krytyki.
Mam nadzieję, że przejrzą na oczy kiedy za X lat życie na ziemi zmieni się o 180 stopni, bo przy takim stanie rzeczy jest to niestety bardzo prawdopodobna przyszłość.
Nie mówię tu, że każdy z was ma nagle zostać ekologicznym świrem, a jedynie żebyście przykładali minimalną uwagę do tego co robicie, bo może i wydaje się do dla nas jedynie błahostką, ale w ogólnym rozrachunku robicie coś dobrego dla planety, kieruję to też do samego siebie.
Fajnie, że jest na to teraz zwracana duża uwaga, szacuneczek za pościk i za napisanie więcej niż 2 słów, co jest tutaj rzadkością, pozderki

J.Moderator

Na wstępie dodam że jeszcze filmu nie oglądałem, bo teraz nie mam czasu ale na pewno to zrobię, tylko póki co odniosie sie do waszych wypowiedzi.

Delikatnie przesadziłeś z tym globalnym ociepleniem, klimat od lat się zmienia i raz jest cieplej a raz zimniej.

To że Polska w bliższej przyszłosci będzie należeć do klimatu śródziemnomorskiego jest (chyba) nie do uniknięcia, ale da się przezyć w takim klimacie bez problemu.

Większość z nas po jakimś czasie się zaadaptuje i będzie dla nas normalną rzeczą ze jest 35 stopni.

Człowiek ma malutki wpływ na klimat, a są zwolennicy co mówią że człowiek w ogóle nie ma wpływu.

To że jestesmy najgorszym złem jakie chodzi po Ziemi to juz wiadomo od dawna, ale popatrzyłbym troche bliżej niż na rafy koralowe.

Bo problemem jest aktualnie pójść do sklepu i kupić cos zdrowego, np. nawet k^rwa jabłka nie są teraz zdrowe, bo są pryskane i forsowane jakimś ch^jostwem.

Co do oceanów, był przypadek płetwala błękitnego który po zdechnięciu miał w sobie ileś kilo śmieci w swoim brzuchu. Nie pamiętam dokładnie ile to było, ale jak kogoś to interesuje to sobie znajdzie.

Niszczymy to co dostaliśmy, a za jakiś czas będą tego fatalne skutki.

Jak oglądne to zeedytuje.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.