Sign in to follow this  
smutno mi

Zmarła córka trenera Luisa Enrique [*]

Recommended Posts

Wczoraj wieczorem Luis Enrique poinformował o śmierci swojej córki Xany. To przez jej chorobę trener zrezygnował niedawno z funkcji szkoleniowca reprezentacji Hiszpanii.

Xana, zmarła wczoraj po południu w wieku 9 lat po intensywnej 5 miesięcznej walce z kostniakomięsniakiem.

Luis Enrique wydał oswiadczenie na twitterze, a o to jego tresć:

Nasza córka Xana zmarła dziś po południu w wieku 9 lat po intensywnej, 5-miesięcznej walce z kostniakomięśniakiem.

Dziękujemy za całe wsparcie otrzymane przez te miesiące, jesteśmy wdzięczni za dyskrecję i zrozumienie.

Dziękujemy też personelowi szpitali Sant Joan de Deu i Sant Pau za ich oddanie i pracę. Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom. W szczególności chcielibyśmy wymienić opiekę paliatywną w szpitalu Sant Joan de Deu. 

Będziemy bardzo za tobą tęsknić, ale będziemy wspominać cię każdego dnia z nadzieją, że w przyszłości znów się spotkamy. Będziesz gwiazdą, która będzie prowadzić naszą rodzinę.

Spoczywaj w pokoju, Xanita

Rodzina Martínez Cullell

Wielki ból i smutek

Drużyny piłkarskie, jak i sportowcy z całego swiata wyrażali współczucie dla trenera Enrique

A na dolę przedstawię wam kilka:

Na sam początek Prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu

Całe nasze wsparcie dla Luisa Enrique, jego żony i rodziny w tak bolesnym momencie. Wszystkim kibicom Barcelony jest bardzo przykro z powodu śmierci Xany. Nasze kondolencje, myśli i szacunek dla rodziny Martínez Cullell.

Za Hiszpańskim prezesem poszli piłkarze Dumy Katalonii.

Leo Messi: Moje kondolencje dla Luisa Enrique i jego całej rodziny w tych trudnych chwilach. Jesteśmy z wami, trenerze, cała siła świata.

Gerard Pique: Trenerze, czuję to w mojej duszy.

Luis Suarez: Chwila wielkiego bólu i smutku. Spoczywaj w spokoju Xanita.

Włączyli się także inni sportowcy m.in: Rafa Nadal, który napisał

Właśnie dowiedziałem się o strasznych wieściach o śmierci Xany. Jestem bardzo smutny i nie wyobrażam sobie bólu rodziny. Ogromny uścisk dla Luisa Enrique i całej rodziny. Dużo siły i odwagi w tym trudnym czasie.

W podobnym tonie na twitterze napisał były koszykarz Barcelony - Pau Gasol

Dużo siły i wsparcia dla Ciebie i całej Twojej rodziny w tych trudnych czasach. Przesyłam ci bardzo silny uścisk.

Ta trudna wiadomość spycha wszystko na drugi plan. Cała moja siła dla całej Twojej rodziny - To wpis Marca Marqueza, motocyklowego mistrza swiata. 

Śmierć 9-latki poruszyła też prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Serce boli, płakać się chce. Co za ból. Los nie oszczędza nikogo. Chwila refleksji.

A na koniec jeszcze dodam kilka fotek trenera Luisa Enrique ze swoją córeczką Xaną. 

Znalezione obrazy dla zapytania luis enrique xana

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.