Pretol

Krótka Recenzja

Recommended Posts

J.Moderator

Recenzja nie zawiera spoilerów, została napisana na źródle mojej własnej rozgrywki

Witam, ostatnio przeszedłem grę o nazwie Assassin’s Creed Odyssey, która bardzo mi się podobała i stwierdziłem że ją wam krótko zrecenzuje 

header.jpg.83e7414f80ba8b74bdd0235323723786.jpg

Grę zaczynamy poprzez prolog dziejący się jakiś czas wstecz niż nasza rozgrywka, który wprowadza nas w fabułę gry. Część tego assasyna, dzieje się w czasach Sparty oraz starożytnej Grecji gdzie staczają między sobą bitwy. Zacznijmy od tego ( opisze w prosty sposób ). W grze jesteś zwykła osobą, która pracuje nad badaniami przeszłych dziejów, poprzez maszynę o nazwie "Animus" która pozwala nam na wcielenie się w daną osobę. Po zakończeniu prologu dokonujemy wyborów :

1. Poziom trudności ( dzięki temu czynnikowi możemy wybrać czy chcemy łatwiejszą czy trudniejszą rozgrywkę ) :

QDZlbOH.png

2. Innowację : Wybór trybu gry [ tryb wspomagany jest to zwykła rozgrywka, jak w poprzednich częściach, a tryb eksploracji został dodany na rzecz tej części (  rozgrywka staje się o wiele trudniejsza, jak sama nazwa wskazuje trzeba wszystko samemu odkrywać )

QiQIkFB.png

3. Wybór postaci ( musimy wybrać jednego z wnuków Leonidasa - Kobietę Kassandrę oraz Mężczyznę Alexiosa ) 

3Pua4v5.png

UWAGA : Wybór postaci nie ma wielkiego wpływu na inną fabułę, niektóre elementy się tylko różnią

Po wyborze wszystkich opcji, nareszcie możemy zagrać. Rozgrywka zaczyna się od tego, że nasza postać jest Najemnikiem / Najemniczką, do której przyszło dwóch zbirów. Po uporaniu się z nimi możemy już przechadzać się po otwartym świecie oraz sprawdzić interfejs, w którym znajdziemy np :

- Drzewo umiejętności dzięki tej opcji możemy wyposażyć naszą postać w nowe skille

VnDuKsa.jpg

- Ekwipunek dzięki któremu możemy wymieniać przedmioty na lepsze

8qeKr6C.jpg

- Mapa dzięki której wiemy gdzie się kierować np : Misji, handlarza, fortów itp

DqBvLxk.jpg

- Czciciele których odblokowujemy po jakimś czasie gry. Celem jest ich eliminacja

g8Lawg9.jpg

- Najemnicy również polegają na tym żeby zostali wyeliminowani, co chwilę pojawia się jakieś nowy. Po zabójstwie najemnika dostajemy przedmioty do np : ulepszenia broni, statku czy legendarny przedmiot

Tugaw9u.png

- Statek, który możemy ulepszać po przez przedmioty ( typu drewno, żelazo ) co pozwala nam na łatwiejszą eliminację i plądrowanie wrogich statków

DdUV6OZ.jpg

W grze poza fabułą możemy niszczyć i plądrować statki, werbować nowych członków załogi, przejmować forty, wartownie, obozy oraz podbijać wyspy po stronie Greków lub Sparty. W zazwyczaj każdej misji są dialogi, które wpływają na ciąg misji oraz dalszą fabułę. Każdy przedmiot ma dodanie cechy do łowcy, wojownika, assasyna lub pancerzu. Każda "klasa" odpowiada za większe obrażenia przy użyciu odpowiadającej broni do danej klasy.

Przedmioty posiadają swoją jakość :

- Szary, niebieski, fioletowy oraz złoty ( legendarny przedmiot )

Punkty zdrowia oraz niektóre umiejętności pozyskujemy poprzez ulepszenie włóczni Leonidasa w kuźni Hefajstosa, potrzebne do tego przedmioty zdobywamy z Czcicieli. Jeśli ktoś kiedykolwiek grał w assasyna wie, że możemy poruszać się swobodnie po mapie, wykonywać misje poboczne oraz najważniejsze, czyli synchronizację na punktach widokowych ( dzięki synchronizacji odkrywamy kolejny teren na mapie ) Cała gra zajmuje jednym mniej, drugim więcej ( zależy czy ktoś lubi eksplorować mapę, wykonywać misję poboczne itp ). Mi osobiście zajęło to 60 godzin. 

Wymagania sprzętowe :

- Minimalne 

System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1 lub Windows 10 w wersji 64-bitowej,

Procesor: AMD FX-6300, Intel Core i5-2400 lub AMD Ryzen 3 1200,

Karta graficzna: AMD Radeon R9 285 lub Nvidia GeForce GTX 660, ewentualnie inna z 2 GB pamięci,

Pamięć RAM: 8 GB,

Dysk twardy: 46 GB wolnego miejsca na dane.

- Zalecane

System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1 lub Windows 10 w wersji 64-bitowej,

Procesor: AMD FX-8350, Intel Core i7-3770 lub AMD Ryzen 5 1400,

Karta graficzna: AMD Radeon R9 290X lub Nvidia GeForce GTX 970, ewentualnie inna z 4 GB pamięci,

Pamięć RAM: 8 GB,

Dysk twardy: 46 GB wolnego miejsca.

- 4K

System operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bitowej,

Procesor: AMD Ryzen 7 1700X lub Core i7-7700,

Karta graficzna: AMD Radeon Vega 64 lub Nvidia GeForce GTX 1080,

Pamięć RAM: 16 GB,

Dysk twardy: 46 GB wolnego miejsca.

Gra jest wymagająca dobrego komputera, grafika w grze jest przepiękna

Przykład : nzyMRWX.jpg

Na koniec przedstawię wam osobistą opinię na temat gry. Assassin' s Creed Odyssey jest bardzo wciągająca i świetną grą. Ma dobrze rozbudowaną rozgrywkę, fabułę oraz interfejs. Jest to jedna z moich ulubionych gier, w które grałem, nie będę wam więcej spoilerować i zachęcam was do gry. 

G.Moderator

Super ciekawa i pomysłowa recenzja + opis samej rozgrywki, nie interesowała mnie ta część serii jednak zachęciłeś mnie do niej 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.