Sign in to follow this  
NiuQ

Pigułka ciekawostek #1

Recommended Posts

Moderator

Witam wszystkich tu serdecznie.

Za zgodą właściciela, będę prowadził w tym dziele serię "Pigułka ciekawostek", która będzie pojawiała się w różnych odstępach czasu, zależnie od moich chęci.

Mam nadzieję, że publikowane przeze mnie materiały przypadną wam do gustu. Bardzo proszę o zostawienie komentarza pod moją pracą, abym wiedział czy coś takiego by się wam spodobało.

 

#1

 

Yuncheng Salt Lake jest nazywane "chińskim Morzem Martwym". Naturalne jezioro słone wykorzystywane jest do produkcji soli.

Uderzający wygląd jeziora jest spowodowany reakcjami chemicznymi minerałów i organizmów, takich jak glony, a także wywołany wysokimi temperaturami i wystarczającą ilością światła słonecznego.

Rzadkie zjawisko jest spowodowane przez gatunki alg - Dunaliella salina. Obciążenia środowiskowe powodują, że wytwarzają kolorowe pigmenty zwane karotenoidami.

 

sApzTe8.png

 

#2

 

Obecnie są tylko dwa kraje na świecie, w których Coca-Coli nie można kupić ani sprzedać - przynajmniej oficjalnie. Są to Kuba i Korea Północna, które podlegają długoterminowym embargom handlowym w USA (Kuba od 1962 r. i Korea Północna od 1950 r.).

Coca-Cola uważa, że jeśli jakiekolwiek ich napoje są sprzedawane w tych dwóch państwach, są przemycane na czarny rynek.

 

4a6DIZK.png

 

#3

 

Nördlingen wyróżnia się charakterystycznym owalnym kształtem. Jest otoczone średniowiecznymi murami obronnymi z pięcioma wieżami i jedenastoma bramami miejskimi. Nieliczne niemieckie miasto, którego mury miejskie nie uległy żadnym zniszczeniom w czasie II wojny światowej.

 

riIM4Zv.png

 

#4 

 

Kair to największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu, założone w 969 roku. Liczba mieszkańców stolicy Egiptu wynosi ponad 20 mln osób.

W 1882 r. Obszar liczył 347 838 mieszkańców . Do 1947 r. Liczba ludności wzrosła do ponad 2 miliona mieszkańców.

Kair odnotował szybki wzrost w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, w dużej mierze z powodu ogromnej luki między współczynnikiem urodzeń (30 urodzeń / 1000 osób) a wskaźnikiem zgonów (7 zgonów / 1000 osób).

Kair zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym niedożywieniem, infekcją bakteryjną i poważnym zanieczyszczeniem powietrza i niewystarczającymi usługami. Dziś Kair ma jeden z najwyższych poziomów zanieczyszczenia powietrza na świecie.

 

7mpYRSu.png

 

#5

 

Los Angeles jest drugim największym miastem pod względem zaludnienia w Stanach Zjednoczonych.

Tylko 40% mieszkańców Los Angeles mówi w języku angielskim. 44% posługuje się językiem hiszpańskim, ponieważ prawie połowę populacji miasta stanowią latynosi.

 

cjt8lZg.png

Źródło - Pigułka Świata

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.